Vyhľadávanie

Návody pre prácu s Ywebom

Podrobný návod nájdete aj priamo na portáli ywebu.

 

V tomto článku nájdete základné návody pre prácu s ywebu:

  • Vytvorenie nového webu
  • Správa účtu
  • Zmena (zabudnutého) hesla
  • Prihlásenie sa prostredníctvom FTPS
  • Prístup k databáze cez rozhranie PhpMyAdmin
 

 

Yweb portál

 Yweb portál slúži na jednoduchý manažment webov hostovaných na serveri yweb.sk. V súčasnej dobe ponúka nasledovné možnosti:

  • prihlásenie štandardným ynet kontom (pomocou LDAP hesla)
  • výpis/zmenu povolených IP rozsahov pre FTPs prístup
  • zmenu hesla na FTPs prístup

Prihlásenie do yweb portálu

Po registrácii u registrátora má každný člen OZ Ynet pridelený login a heslo, ktorý mu slúži pre prístup k vačšine služieb spravovaných OZ Ynet. Týmto istým loginom a heslom je umožnené aj prihlásenie na yweb portál.

V prípade, že máte problém s prihlasovaním, skúste si ho zmeniť na https://platby.ynet.sk/. V prípade, že stále nebude možné prihlásenie na yweb portál, píšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Pre bývalých členov, ktorí už ynet prihlasovacie údaje nemajú, tu je možnosť požiadať o vygenerovanie a zaslanie prihlasovacích údajov pre overenie prístupu (takisto na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. )

Vytvorenie nového webu

Nový web je možné vytvoriť jedným veľmi jednoduchým krokom - kliknúť v hlavnom menu na položku Registrácia. Po prečítaní a odsúhlasení podmienok stačí už len vyplniť registračný formulár. Do poľa "Ynet login" treba vpísať svoje prihlasovanie meno do YNETu, do poľa "Heslo" svoje YNET heslo. Pole "Webový alias" reprezentuje názov webu, aký si želáte vytvoriť (príklad: chcem si vytvoriť web jankohrasko.yweb.sk, tak do poľa zadám jankohrasko). Posledným krokom je prepísanie kontrolného obrázku a stačenie tlačidla "Poslať požiadavku". V prípade, že všetko prebehlo tak, ako malo, dostanete v priebehu 5 minút e-mail s ďalšími informáciami.

Správa účtu

Prihlásenie do svojho yweb účtu sa dele cez formulár prístupný z menu položky Prihlásenie. Ako alias sa zadáva meno Vášho webu, pričom heslo Vám bolo zaslané e-mailom priamo pri registrácii. 

V záložke Heslá formulár umožňuje zmeniť heslo na všetky služby spojené s ywebom, teda heslo na FTP, do MySQL databázy i do administrácie.

V prípade ak chcete kontaktovať administrátorov, v menu Kontakt sa nachádza kontaktný formulár, ktorý Vašu požiadavku nasmeruje priamo na nich.

Zabudnuté heslo

Heslo si je možné zresetovať pomocou formulára umiestneného tu. Po vyplnení Vám hneď príde e-mail s novým heslom.

Pripojenie cez FTPs

Napriek tomu, že nasledovný návod je určený pre prostredie programu Total Commander, pre používateľov operačného systému Windows 8 odporúčame použiť najnovšiu verziu programu WinSCP dostupného na tejto adrese. Jednotlivé nastavenia sú veľmi podobné nastaveniam pre program Total Commander.

Stiahneme a nainštalujeme si FTP klient. Tento návod je robený pre program Total Commander, ktorý nájdeme na stránke http://www.ghisler.com/. Po nainštalovaní program spustíme. Jedná sa o zabezpečené pripojenie protokolom FTPS.

 V menu klikneme na Net  › FTP Connect, alebo stlačíme klavesovú skratu Ctrl + F

 


Otovrí sa nám okno, kde vídíme už existujúce pripojenia, a možme vytvárať nové. Pre vytvorenie nového pripojenia klikneme vpravo na New Connection.


Zobrazí sa nám formulár Connection Details, kde zadávame parametre pripojenia. Do poľa Session zadáme url adresu  tak, ako v prípade, keď prezeráme v prehliadači, jankohrasko.yweb.sk, ďalej do poľa Host name[:port] je potrebné zadať adresu servera aj s protokolom ftps://yweb.sk . Dôležité je označiť SSL/TLS , pre fungovanie zabezpečeného pripojenia. Vstup username je alias podľa Vašej domény, v našom prípade jankohrasko a vstup password sa môže líšiť od LDAP hesla používaného pri platbách, heslo sa manažuje na stránke ywebu, kde si ho môžete zmeniť. Po zadaní týchto údajov stlačíme OK.
 
 
Teraz môžeme kopírovať, upravovať súbory na našom servery tak, ako sme zvyknutý normálne v počítači.


Návod pre Filezillu 

V prípade ak chcete použiť filezillu tak vyplnte možnosti podľa dole uvedeného príkladu, do políčok user a password vložte svoje prihlasovacie údaje, aké používate aj pri prihlasovaní do platieb. 


Copyright © 2016 | Ynet
design by musho