Vyhľadávanie

Kalibrácia monitora

Stretli ste sa už s tým, že farby na fotke nevyzerali po vytlačení ako tie na monitore? Problémom je pravdepodobne to, že Váš monitor nezobrazuje farby správne. Taktiež ako aj monitor musí byť nakalibrovaná aj tlačiareň... Ale v prvom rade je potrebné zabezpečiť, aby bol nakalibrovaný Váš monitor. Ynet poskytuje svojim členom možnosť nechať si nakalibrovať svoje monitory.

Ako funguje kalibrácia?

Po nainštalovaní potrebného softvéru sa na monitor pripevní kalibračná sonda, ktorá za pomoci tohto softvéru vytvorí ICC profil s dobrou kalibráciou. ICC profil sa nachádza v súbore, ktorý slúži na správnu interpretáciu farieb z grafickej karty do monitora. Tento súbor profilu sa dá aplikovať, tak ako na celý Windows, tak aj na jednotlivé programy ako je napríklad Photoshop.

Máš záujem?

Tak daj nám vedieť na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

POZOR! Služba je určená výhradne pre riadnych členov občianského združenia Ynet, ktorí sa musia preukázať platným UID a loginom! POZOR!

Uveď prosím:

  • svoje UID a login
  • meno a priezvisko
  • do predmetu daj číslo izby, internát
  • niekoľko termínov, kedy máš čas (kedy ti môže kalibrátor prísť nakalibrovať monitor)
  • telefónne číslo

Na čase sa s tebou ešte dohodneme presnejšie.

V dohodnutý čas príde za tebou kalibrátor aj s kalibračnou sondou v čase, na ktorom ste sa dohodli. Vytvorí ti kalibračný profil - súbor. Vďaka programu, čo si stiahol a nainštaloval, sa ti bude bez problémov tento profil sám zavádzať pri štarte Windows. Proces kalibrácie zaberá asi 5-10 minút.

Užitočné odkazy

 

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho