Nastavenie klienta Windows Vista/ 7/8/8.1

Nastavenie siete Ynet

Sieťový adaptér pre bezdrôtové pripojenie musí byť nastavený tak, aby získaval IP adresu automaticky. Ak ste toto nastavenie v minulosti nemenili, nemusíte sa týmto krokom zaoberať. Odporúčame si však toto nastavenie overiť.

 

1. V menu Štart – Ovládací panel vyberte Centrum sietí a zdieľania. Z menu v dolnej časti okna vyberte voľbu Set Up a Connection or Network. Vyberte možnosť Manually connect a wireless network. Následne stlačte tlačítko Next.

 

obr. 1​

2. Vyplňte údaje podľa obrázku (obr. 2) a pokračujte stlačením tlačítka Next.

 obr. 2

3. Vyberte voľbu Change connection settings.

 obr. 3

4. Zaškrtnite možnosť podľa obrázka (obr. 4). V hornej časti sa nachádza záložka Security. Kliknite na ňu.

 obr. 4​

5. Ak si prajete zadávať vaše meno a heslo pri každom prihlásení, neoznačte Remember my credentials for this connection.  Následne kliknite na tlačítko Settings.

 obr. 5

6. Zobrazí sa Vám nasledovné okno (obr. 6). Nastavte všetky možnosti podľa obrázku.


obr. 6

 

7.  Zobrazí sa vám nasledujúce okno (obr. 7). Ponechajte túto možnosť neoznačenú a kliknite na OK. Potom v okne (obr.6) kliknite na ok. Zobrazí sa vám okno (obr.5). Kliknite na Advanced settings.


obr. 7

8.  Zobrazí sa vam toto okno (obr. 8). Zaškrtnite možnosť Specify authentication mode a nastavte hodnotu User authentication. Save credentials môžete využiť na uloženie vašich prihlasovacích údajov, ktoré následne už od Vás nebudú vyžadované. Kliknite 2x na OK. 

 

obr. 8

 
9. Zavrite okno Successfully added Eduroam (krok 3). Sieť Ynet bola úspešne nakonfigurovaná. Môžete sa prihlásiť.

 

 
Copyright © 2016 | Ynet
design by musho