Vyhľadávanie

Pripojenie viacerých zariadení cez wifi

Prednedávnom sme spustili službu, pri ktorej môžete pripojiť viacero zariadení na wifi a fungovať na tom. Túto službu sme sprevádzkovali preto, aby ste si mohli aj v posteli s mobilom v ruke pozrieť maily a nemuseli vstávať k počítaču. Nerobili sme ju preto, aby ste sa teraz pripájali s notebookom. Je to na vaše mobily a tablety. Táto wifi je však dosť pomalá, čo nám reportujete. Je na to niekoľko dôvodov, ktoré vám teraz vysvetlíme. 

Transport, cez ktorý ide váš internet, má svoj limit. V prípade zvýšenia rýchlosti je možné, že to bude ovplyvňovať prevádzku normálnych používateľov. Znie to ako blbosť, že mobil bude ovplyvňovať pevné pripojenie, ale medziintrákove prepoje sú už teraz dosť saturované.

Ak by sa na jeden wifi prístupový bod napojilo okolo 30 zariadení, ktorí by ťahali maximálnou rýchlosťou, ďaľšie zariadenia by sa už nepripojili. Keďže mobil s wifi má takmer každý, niektorí majú aj tablet, tak na jednom internáte je mobilných zariadení mega veľa. Proste by sme to neutiahli. 

No a posledný - veľmi dôležitý bod. Keby vám ide internet cez wifi vysokou rýchlosťou, tak si zosharujete internet a poskytujete ho niekoľkým ľuďom, ktorí bývajú okolo vás, nemáte dôvod byť v Ynete. Tým by sa výrazne znížili príjmy, ktoré máme z členského. Akonáhle sa tieto prijímy znížia, nebudeme mať z čoho zaplatiť nájomné za priestory, nebudeme mať za čo kúpiť tie APčká na wifi, switche, routre, servre, káble, lišty a kopu iných vecí, ktoré stoja strašne veľa peňazí. To ešte nerátame rôzne projekty, ktoré pre vás robíme ako NetLab, študovne, či How-Know. Na tie sa snažíme získať granty a sponzorské príspevky, ale zas až tak dobre nám to nejde v poslednej dobe. Firmy a nadácie nie sú zrovna nadšené, keď pýtate peniaze. 

No toľko na teraz, užívajte wifi. Ak máte problémy s pripojením, reportujte to na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

PS1: Ďakujem dantemu, že mi priblížil niekoľko dôvodov, prečo je to také pomalé.

PS2: Keď je raz do roka valné, pozrite sa, načo naozaj idú vaše peniaze. Tie čísla su reálne sumy, ktoré musíme platiť. 

A ešte si neodpustím PS3: Ak poznáte niekoho, kto by nám chcel zasponzorovať nejaký projekt (učebňa, prednášky, školenia), ozvite sa na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .


Copyright © 2016 | Ynet
design by musho