Vyhľadávanie

Pozastavenie členstva

Každy školský rok je možnosť si pozastaviť členstvo v dôsledku nepridelenia internátu na daný školský rok, prípadne vycestovania na výmenný študijný pobyt alebo stáž.

Požiadať o dočasné pozastavenie členstva v dôsledku nepridelenia internátu je možné maximálne do konca školského roka. V iných prípadoch pozastavenia, viď nižšie, je možné požiadať pozastavenie členstva maximálne na jeden školský rok.

Dočasné pozastavenie znamená, že ostávate členom združenia, ale nebudú sa vám robiť odpisy z už zaplatených členských príspevkov, nemusíte platiť dalšie členské príspevky a výhody z členstva vam budú pozastavené. Po "odpozastavení" začne znova fungovať štandardný systém platenia členského a môžte využívať výhody členstva v Ynete.

Pravidlá sú nasledovné:

  • spôsob podania žiadosti o pozastavenie členstva je zväčša e-mailovou formou.
  • so žiadosťou je potrebné obrátiť sa na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  • mail posielajte ako čistý text, diakritika nie je podstatná, neposielajte to ako prílohu v .doc alebo podobne
  • forma žiadosti je nasledovná:
Subject: UID vase_uid - ziadost o pozastavenie clenstva
Text žiadosti:

UID: 1234
login: kabel
meno/priezv: Arnost Kabel

Ziadam o pozastavenie clenstva v OZ Ynet na 1 semester z dovodu nepridelenia ubytovania na SD Mladost/SD Belojanis/SD Dobrovicova.
Za kladne vybavenie ziadosti vopred dakujem. S pozdravom Arnost Kabel

Poprosím dodržiavať formu žiadosti nakoľko ľudom ktorí to majú nastarosti sa triedi do zvlášť priečinkov, a tým urýchlite spracovanie žiadosti. Na žiadosť Vám bude vždy odpovedané či bolo žiadosti vyhovené alebo nie.

Pozastavenie členstva na začiatku školského roka (možnosť podania do 1.11.) služi len kvôli neprideleniu internátu na začiatku školského roka. Takéto pozastavenie je možné kvôli zneužitiu využiť len maximálne dva krát za sebou.

Počas školského roka sa členstvo pozastavuje ešte v týchto prípadoch:

  • stáže
  • študijné pobyty v zahraničí
  • skoršie ukončenie skúškového obdobia, kde prerušenie členstva je dlhšie ako kalendárny mesiac
  • iné dôvody, ktoré sa posudzujú predsedníctvom

Cez letné prázdniny nie je potrebné si členstvo pozastavovať, sieť je v testovacej prevádzke.

Členstvo sa pozastavuje vždy k prvému dňu mesiaca, preto je potrebné žiadosť poslať skorej. Výnimku tvorí len pozastavnie členstva z dôvodu nepridelenia internátu viď nižšie

Keď sa jedná o pozastavnie členstva z dôvodu nepridelenia internátu pozastavuje sa od mesiaca, ktorého bola poslaná žiadosť, ak nebol v žiadosti uvedený iný neskorší dátum. Ak pošlete žiadosť napríklad od 1.9. do 30.9. tak od septembra, ak 1.10. do 31.10. tak od októbra.  V ostatných prípadoch je potrebné poslať žiadosť skôr, t.j. pred tým ako sa vám vygeneruje odpis za nový mesiac čo je prvý deň mesiaca. Napríklad ak si chcete pozastaviť členstvo v mesiaci jún, žiadosť je potrebné poslať do 1.6. s tým že členstvo sa pozastaví presne od 1.6. Od iných dňoch mesiaca sa členstvo nepozastavuje nakoľko po vygenerovaní odpisu členského za daný mesiac by pozastavenie strácalo zmysel, kedže odpis nie je možné anulovať.

Po pridelení internátu alebo príchode na internát si členstvo odpozastavujete u svojho lokálneho administrátora, prípadne mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho