Vinaora Nivo Slider

Daruj 2% z dane Ynetu

Sme veľmi radi, že môžeme aj v čase koronakrízy stále fungovať a poskytovať výhody členstva tým, ktorí ostali ubytovaní na internátoch aj v tomto neľahkom období. No chceli by sme ťa poprosiť o pomoc. Pracoval si ty alebo tvoji rodičia či kamaráti počas roka a vznikla ti možnosť poukázať 2% zo zaplatenej dane? Ak chceš, môžeš ich darovať práve Ynetu. To, ako postupovať a prečo sa rozhodnúť práve pre Ynet ti povieme v nasledujúcich riadkoch.

 

 Kto sme a prečo potrebujeme Tvoju podporu?

Ynet je občianske združenie, ktoré je zároveň najväčšou študentskou organizáciou pôsobiacou na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave už viac ako 20 rokov. Jeho primárnym cieľom je budovanie a správa internátnej počítačovej siete (káblovej aj bezdrôtovej). Zároveň sme vybudovali a spravujeme viacero študovní, bicyklární a mnohých iných výhod, ktoré naši členovia môžu vrámci členstva v OZ využívať. Činnosť ľudí, starajúcich sa o chod združenia (predsedníctvo a realizačný tím) je nezisková a dobrovoľná. Snažíme sa z peňazí členov zabezpečovať nutné náklady na budovanie siete, prenajímanie priestorov a pod. Veríme, že s vašou pomocou môžeme v čase koronakrízy (a nielen vtedy) zlepšovať to, čo robíme - nakupovať knihy do študovní, zariadenia pre lepšie a rýchlejšie pokrývanie jednotlivých internátov modernejšími technológiami. Veríme, že práve vaše 2 resp. 3 percentá zo zaplatenej dane môžu pomôcť prežiť tieto ťažšie časy a zároveň umožniť študentom, ktorí do Ynetu investujú svoju energiu a čas sa vzdelávať ďalej a tieto vedomosti využívať pri budovaní najväčšej študentskej organizácie na STU.

 

Ak si chceš pozrieť, čo robíme, môžeš si pozrieť našu výročnú správu za rok 2020 kliknutím tu.

 

Predsa si sa rozhodol? Takto postupuj:

 

Pracoval si ako dobrovoľník?

V tom prípade môžeš poukázať až 3% zo zaplatenej dane. Ak si v roku 2020 odpracoval dobrovoľnícky aspoň 40 hodín, tak ti tvoja organizácia vystaví o tom potvrdenie. Toto potvrdenie následne priložíš k tlačivu Vyhlásenia o poukázaní podielu zo zaplatenej dane z príjmu.

Kde nájdem potrebné tlačivo?

Ak potrebuješ nájsť tlačivo, ktoré potrebuješ vyplniť na to, aby si nám poukázal 2% z dane nájdeš ho na stránke Finančnej správy. My sme ti však pripravili predvyplnenú verziu s našimi údajmi. Stačí ak ho vytlačíš, doplníš svoje údaje a môžeš posielať. Link na stiahnutie nájdeš nižšie :)

Aké údaje o prijímateľovi mám vyplniť, ak si tlačivo vypĺňam sám?

IČO: 36067423
Právna forma: OBČIANSKE ZDRUŽENIE
Obchodné meno: YNET
Sídlo - ulica: ŠDaJ MLADOSŤ, STARÉ GRUNTY
Súpisné číslo: 53
PSČ: 84104
Obec: Bratislava

Ynet je občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, aby spojilo ľudí so spoločným záujmom, ktorým je budovanie a zveľaďovanie intranetovej siete na študentskom domove Mladosť. Na jeho počiatku stála hŕstka nadšencov, ktorí sa na úkor vlastných prostriedkov snažili vytvoriť intranetovú sieť. Neskôr snaženiu dali aj právny charakter a legalizovali svoju činnosť. A preto vznikol nápad založiť občianske združenie.

Zakladateľmi boli: Miroslav Brúsil, ktorý bol prvý vo funkcii predsedu, Ing. Vladimír Bottlík, Bc. Tomáš Verný, Bc. Viliam Koza. Neskôr sa k nim pridali aj ďalší, ktorí sa stali členmi realizačného tímu. Všetci členovia predsedníctva aj členovia realizačného tímu vykonávajú svoju činnosť bez nároku na odmenu alebo honorár, vykonávajú ju dobrovoľne a na úkor svojho voľného času.

Podkategórie

Oznamy Ynetu

 • Nový žltý stan - Expodom


  Nový žltý stan - Expodom


  V rámci našej organizácie a hlavne v rámci oddelenia PR by sme pre vás chceli pripraviť čo najviac rôznych akcií počas celého zimného aj letného semestra. Ako dobre všetci vieme, letá v Bratislave vedia byť kruté a akákoľvek akcia na priamom slnku vie byť veľmi nepríjemná.

    

  Dlhodobo sme chceli vyskúšať aj nejaké akcie na vonkajšom priestranstve a vďaka spoločnosti Expodom a ich širokej ponuke nožnicových párty stanov, z ktorej jeden vyvolený stan, poputoval darom od Expodomu až k nám! Vďaka tomuto daru, budeme môcť pomaly pretvoriť naše predstavy na úžasné letné akcie v príjemnom tieni – tešíme sa na široké využitie stanu na akciách pre všetkých našich členov! Dúfame, že ho spoločne s vami poriadne zabeháme!

   
 • Riadne voľby do predsedníctva 2023

  V dňoch 14. - 15. marca 2023 budú prebiehať riadne voľby do predsedníctva OZ Ynet. Pre viac informácií si pozrite stránku Voľby.

  Čítať ďalej...  
 • Uzavretie internátov

  Predsedníctvo z dôvodu uzavretia internátov určilo pre mesiac apríl členský príspevok v hodnote 0€.

  Čítať ďalej...  
Copyright © 2016 | Ynet
design by musho