Vyhľadávanie

Nastavenia siete Windows 7

V tomto článku sa dozviete, ako je potrebné nastaviť sieť pre správne fungovanie v Ynete. Operačný systém Windows má väčšinu týchto nastavení prednastavené, avšak mohlo sa stať, že ste sa pripájali do nejakej inej siete, ktorá potrebovala niektoré z týchto nastavení zmeniť.

Všetky potrebné informácie o konkrétnych nastaveniach pre váš počítač je možné získať na https://platby.ynet.sk.

Nastavenia Windows Windows 7

 

Nastavenia siete

Pre správne fungovanie siete vo Windows 7 je potrebné nastavit automatické prideľovanie adresy pomocou DHCP servera. Zo "Start Menu" zvolíme Ovladací panel -> Centrum sietí, následne Lokálne pripojenie (použitej sieťovej karty) a Vlastnosti.

Otvorí sa nám nové okno. Vyberieme možnosť Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4) a klikneme na tlačítko Vlastnosti. Znova sa nám otvorí nové okno kde vyberieme automatické prideľovanie adries(ako na obrázku nižšie).

Všetky voľby postupne potvrdíme stlačením tlačidiel OK. S týmto nastavením sa všetky potrebné údaje automaticky stiahnu z DHCP servera. Ak si ich želáte nastaviť napevno (čo neodporúčame), konkrétne nastavenia pre váš počítač je možné získať na https://platby.ynet.sk.

Nastavenia siete si možno pozrieť pomocou príkazového riadku. Do Start -> Run napíšeme: cmd, otvorí sa nám čierne konzolové okno, kde následne napíšene ipconfig /all - výpis parametrov

 

 

 

 

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho