Ako sa stať členom tímu

Hlavný nábor sa uskutočňuje vždy na začiatku školského roka v prvých týždňoch semestra. Fakulty FEI a FIIT organizujú pre svojich prvákov týždeň pred oficiálnym začiatkom zimného semestra tzv. úvod do štúdia, kde sa každoročne novým študentom predstavujú študentské organizácie. Aj Ynet sa zúčastňuje na týchto prezentáciách a snaží sa zaujať nádejných yneťákov. Pred tým, ako sa dozvieš ako sa stať členom tímu, je tu pár slov k motivácii, prečo sa oplatí byť súčasťou najlepšej študentskej organizácie na STU.

Prečo sa pridať k yneťákom?

To, že sme najlepší môže o sebe povedať každý, no my máme za sebou reálne výsledky. Spravujeme počítačovú sieť s viac ako 3000 používateľmi, s desiatkami serverov a aktívnych zariadení (switche, routre). Spoluzaložili sme projekt How-Know, ktorý zorganizoval prednášky pre študentov, na ktorých rečnili špičkový odborníci z firiem ako ESET, Accenture alebo Alcatel-Lucent. Projekt How-Know tiež zorganizoval európsku konferenciu BSDDay 2011, kde prišli rečníci z 12 krajín Európy.

Praktické skúsenosti, ktoré yneťáci získajú popri štúdiu vďaka práci v Ynete im už počas školy umožnia nájsť si dobre platenú prácu v IT biznise. Naši bývali členovia pracujú napríklad pre HP alebo Orange Business Services, ako špičkový odborníci a navrhujú počítačové siete pre zákazníkov po celom svete. Okrem „sietiarov“ produkujeme aj odborníkov na bezpečnosť, hlavne unixových systémov. Množstvo systémov, na ktorých beží správa celej siete sme si naprogramovali sami a tiež ich ďalej udržiavame.

V Ynete podporujeme kreatívne myslenie a nápady. Vďaka tomu, že nie sme firma a naším hlavným cieľom nie je produkovať zisk, môžeme si dovoliť realizáciu rôznych aj netradičných nápadov, ktoré prinesú študentom pridanú hodnotu. Určite si pozri stránku našich TOP úspechov, kde je spomenutých zopár vecí na ktoré sme najviac hrdý.

Okrem toho sa snažíme upevňovať kolektív na pravidelných teambuildingoch, kde si stále užijeme množstvo zábavy a chodíme spoločné chaty, ktoré vždy stoja za to. Ak si sa utvrdil v tom, že chceš patriť medzi nás, čítaj ďalej a dozvieš sa, ako prebieha prijímací proces a čo ťa v rámci neho čaká.

Postup pri hlavnom nábore býva z pravidla nasledovný

 1. Prezentácia Ynetu na úvode do štúdia
  • V rámci prezentácie sa oznámi termínu náboru
  • Tohto roku je termín náboru 21.9.2016 o 19:30 na CD vrátnici ŠD Mladosť
 2. Hlavný nábor, ktorého sa môžu zúčastniť všetci záujemcovia o členstvo v realizačnom tíme.
  • Počas hlavného náboru prebehne prezentácia skupín Ynetu, kde sa snažíme bližšie predstaviť samotný tím, ale aj jednotlivé skupiny. Hlavne hovoríme o tom, čo je náplňou práce konkrétnej skupiny a čo sa človek naučí keď sa pridá k tej alebo onej skupine.
 3. Následne sa záujemcovia o členstvo v realizačnom tíme pridajú ku konkrétnym skupinám a stávajú sa z nich adepti.
 4. Ďalšie mesiace majú adepti šancu presvedčiť súčasných členov tím, že práve oni sú tými najvhodnejšími kandidátmi a to tak, že sa usilovne zapájajú do diania v združení, pravidelne (jeden krát do týždňa) sa zúčastňujú tímových schôdzí, kde sa aktívne zapájajú a dobrovoľne sa hlásia na rôzne úlohy a sú tiež proaktívni v skupinách, v ktorých pôsobia ako adepti.
 5. Po istom čase (spravidla 3-6 mesiacov), keď sa ukáže, že adept je pracovitý, zodpovedný, proaktívny a dokáže sa učiť nové veci, ho vedúci skupiny navrhne za člena realizačného tímu.
 6. Následne prebehne hlasovanie, kde tím buď príjme adepta do tímu nadpolovičnou väčšinou hlasov alebo nie.
  • Ak sa adept nedostane do tímu pri prvom hlasovaní, mal by zvýšiť aktivitu a pokúsiť sa o prijatie v ďalšom hlasovaní, ktoré sa bude konať opäť na návrh vedúceho skupiny (o ďalších 3-6 mesiacov).

Náborová prezentácia z úvodu do štúdia.

Bližšie info o jednotlivých skupinách

Zmeškal si hlavný nábor?

Ak si nestihol hlavný nábor vôbec to nevadí. Adeptom do realizačného tímu sa môžeš stať kedykoľvek v priebehu semestra, ale aj počas letných prázdnin. Stačí sa ozvať na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , kde napíš krátku motiváciu, prečo sa chceš pridať k yneťákom, v akých skupinách máš záujem pôsobiť ako adept a aké máš doterajšie skúsenosti. Potom bude nasledovať prijímací proces totožný ako pri hlavnom nábore, pozri body 3 až 6.

Čo všetko musím ovládať aby som mohol byť adeptom?

V skratke, skoro nič. Naše skúsenosti sú také, že motivovaný človek, ktorý má veľkú chuť učiť sa je oveľa cennejší ako človek, ktorý má bohaté skúsenosti, ale nie je zodpovedný a pracovitý. Preto nemáme takmer žiadne technické nároky na budúcich adeptov, dôležité je, aby za 3-6 mesiacov dokázali čo v nich je. Je to dostatočne dlhá doba, aby sa adept naplno prejavil a zistil či ho práca v Ynete bude baviť a či dokáže plnohodnotne zapadnúť do realizačného tímu.

Je v Ynete priestor iba pre technických ľudí?

Aj keď to zatiaľ vyzeralo tak, že v Ynete pracujú iba samí technici (admini, sietiari, bezpečáci, kóderi, ...), nie je tomu celkom tak. Radi medzi sebou privítame aj ľudí, ktorí chcú rozvíjať aj svoje tzv. mäkké zručnosti (angl. soft skills). V skupine PR alebo projektovej skupine How-Know je práve o takýchto ľudí veľký záujem. Okrem toho si vytvárame všetky propagačné materiály sami, takže šikovný grafik alebo grafička sú u nás vždy vítaní. 

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho