Vyhľadávanie

Študenti v Bratislave zorganizovali herný turnaj

Študenti a návštevníci Mlynskej Doliny si v sobotu 8.3.2014 mohli zmerať svoje sily v hraní počítačových hier. Nultý ročník herného turnaja Y-Games zastrešovaný študentskou organizáciou YNet, v spolupráci so Študentským parlamentom (ŠPEaI), Akcie na Mlynoch a portálom Svet IT, ponúkal možnosť zahrať si niektorú z populárnych hier, akými sú napríklad: Counter Strike, Fifa 2014 (PS3), Fifa 2011 (PC), DOTA 2 či Warcraft 3.

Úspešní hráči si odniesli vecné ceny v celkovej hodnote za viac ako 500 eur. Hráči výherného tímu v Counter Strike 1.6 si taktiež odniesli digitálnu verziu novšej verzie, Global Offensive. Všetci zúčastnení mali taktiež možnosť vyhrať tričká či netbook, kde sa po skončení turnaja uskutočnila tombola.

"Nultý ročník herného turnaja záujmom ľudí prevýšil naše očakávania, čo nás veľmi potešilo. Zúčastnilo sa na ňom takmer 100 ľudí. Súťažiaci mali možnosť hrať o atraktívne ceny a putovný pohár, kde celková hodnota cien bola cez 500 eur. V budúcnosti budeme s turnajom určite pokračovať a ďalší ročník plánujeme rozšíriť o populárne hry, akými je napríklad League of Legends a Trackmania Nations," uviedol Tomáš Bodnár, vedúci PR v študentskej organizácií YNet.

"Pôvodne som nečakal, že sa do DOTA 2 prihlási toľko tímov. Prišiel som len s kamarátom, a tak sme sa pridali do tímu k ďalším odvážlivcom. Hralo sa mi celkom dobre, organizačne bolo podujatie v poriadku. Možno by bolo potrebné kúsok poriešiť čakanie na zápasy, ale ten čas som si vyplnil pozeraním live streamu ostatných hier," uviedol jeden zo súťažiacich v hre DOTA 2, Dávid Kubanda.

---

Kontakty pre styk s médiami

Tomáš Bodnár, PR Ynet
tel.:+421 907 414 560
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kristián Patlevič, člen PR Ynet
tel.:+421 949 187 898
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Poznámky pre redakciu

Ynet je občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, aby spojilo ľudí so spoločným záujmom, ktorým je budovanie a zveľaďovanie intranetovej siete na študentskom domove Mladosť. Na jeho počiatku stála hŕstka nadšencov, ktorí sa na úkor vlastných prostriedkov snažili vytvoriť intranetovú sieť. Neskôr snaženiu dali aj právny charakter a legalizovali svoju činnosť. A preto vznikol nápad založiť občianske združenie. Momentálne sa organizácia rozšírila na štyri internáty STU.

Akcie na Mlynoch je združenie, ktoré sa venuje organizácií akcií pre študentov a návštevníkov Mlynskej Doliny. Svoju činnosť propagujú cez sociálnu sieť Facebook.

Študentský Parlament EaI (Elektrotechnikov a Informatikov) je občianskym združením, ktorého počiatky sa spájajú so zmenou vládneho režimu v 90. rokoch. Presadzuje záujmy, propaguje a ochraňuje práva študentov FEI STU, predkladá ich požiadavky v samosprávnych orgánoch FEI STU, poskytuje študentom informácie o pripravovaných aktivitách, napomáha riešeniu študijných a sociálnych problémov týchto študentov. Organizuje spoločenské, športové, kultúrne a vzdelávacie akcie, spolupracuje s univerzitami, pracoviskami, združeniami, nadáciami a štátnymi orgánmi, aby sa efektívnejšie plnili ciele združenia.

Svet IT je technologický portál, ktorý prináša denne aktualizované informácie, zaujímavosti, postrehy a videá zo sveta vedy, techniky a informačných technológií.

Tlačová správa [PDF]

Foto 1 [JPG] | Foto 2 [JPG] | Foto 3 [JPG] 

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho