Vyhľadávanie

Občianske združenie Ynet slávnostne otvorilo ďalšiu študovňu. Internát Mladosť bude domovom start-upových projektov

Bratislava, 16.2.2016 - Študentská organizácia Ynet 16. februára 2016 slávnostne otvorila dlho očakávanú študovňu na Internáte Mladosť, ktorý spadá pod Slovenskú technickú univerzitu. Jej otvorením Ynet splnil plán, ktorý si dal ešte v roku 2012 – svojpomocne vybudovať priestor pre štúdium a rozvoj študentov na internáte Mladosť. Neskôr sa k tomu pripojili aj plány študovne na internáte Dobrovičova, ktorá bola dokončená a otvorená tiež len pred nedávnom.

O realizáciu návrhu študovne na Mladosti sa postarali architekti zo štúdia S6K. Študovňa poskytuje záujemcom priestory na štúdium v rozsahu 18 miest a zasadačku, ktorá je určená pre riešenie školských tímových projektov, o veľkosti 8 miest. Samozrejmosťou je taktiež aj kuchynka a toalety. Kuchynka je vybavená kávovarom a takisto aj výčapom na kofolu za dobrovoľný príspevok.

Coworking space Y-base zase vo výraznej miere pomôže študentom a ich začínajúcim start-upom či rôznym projektom, keďže je vybavený okrem iného monitormi, klávesnicami a myškami, pre pohodlnú prácu s kapacitou 20 miest. K priestoru patrí aj ďalšia zasadačka pre 6 ľudí.

Prístup do celého tohto komplexu je riešený cez RFID čítačky kariet a požiadať o kartu môžu všetci členovia OZ Ynet, a to bezplatne.

Oficiálne otvorenie študovne a coworking spaceu Y-base na internáte Mladosť sa uskutočnilo dňa 16. februára 2016 za účasti predstaviteľov univerzity a internátov -  riaditeľa Účelových zariadení Študentských domovov a jedálni Slovenskej technickej univerzity Ing. Františka Hulíka a prevádzkového riaditeľa Študentského domova Mladosť Ing. Františka Hegedűsa – a partnerských študentských organizácii. Následne po oficiálnom otvorení bol celý tento komplex otvorený od 18. hodiny pre verejnosť s prehliadkou a možnosťou registrácie. Študenti si mohli si mohli prehliadnuť zariadenie a vybavenie študovne a následne si zaregistrovať prístupovú kartičku.

--

Kontakt pre styk s médiami:

Tomáš Bodnár, PR specialist Ynet

tel: 0907 414 560

email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Občianske združenie Ynet

Staré Grunty 53

841 04 Bratislava 4

Slovenská republika

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

web: www.ynet.sk

 

Poznámky pre redakciu

 

Ynet je občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, aby spojilo ľudí so spoločným záujmom, ktorým je budovanie a zveľaďovanie intranetovej siete na študentskom domove Mladosť. Na jeho počiatku stála hŕstka nadšencov, ktorí sa na úkor vlastných prostriedkov snažili vytvoriť intranetovú sieť. Neskôr snaženiu dali aj právny charakter a legalizovali svoju činnosť. A preto vznikol nápad založiť občianske združenie. Momentálne sa organizácia rozšírila na štyri internáty STU. Združenie má vyše 3000 členov, ktorým Ynet okrem iného zabezpečuje pripojenie do internetu prostredníctvom akademickej sieti SANET.

 Originaly fotiek si mozete stiahnut tu: http://www.ynet.sk/dwnld/ynet_studovne_coworking_space_ybase_mladost_20160216.zip

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho