Vyhľadávanie

Študenti v Bratislave zorganizovali turnaj v hraní počítačových hier

Uverejné dňa 12.3.2014 na www.skolskyservis.teraz.sk

Súťažiaci hrali o atraktívne ceny a putovný pohár.

Bratislava 12. marca (SkolskyServis.sk) - Študenti a návštevníci Mlynskej Doliny si v sobotu 8. marca mohli zmerať svoje sily v hraní počítačových hier. Nultý ročník herného turnaja Y-Games zastrešovaný študentskou organizáciou YNet, v spolupráci so Študentským parlamentom (ŠPEaI), Akcie na Mlynoch a portálom Svet IT, ponúkal možnosť zahrať si niektorú z populárnych hier, akými sú napríklad: Counter Strike, Fifa 2014 (PS3), Fifa 2011 (PC), DOTA 2 či Warcraft 3.

Úspešní hráči si odniesli vecné ceny v celkovej hodnote za viac ako 500 eur. Hráči výherného tímu v Counter Strike 1.6 si taktiež odniesli digitálnu verziu novšej verzie, Global Offensive. Všetci zúčastnení mohli vyhrať tričká či netbook v tombole, ktorá sa uskutočnila po skončení turnaja. "Nultý ročník herného turnaja záujmom ľudí prevýšil naše očakávania, čo nás veľmi potešilo. Zúčastnilo sa na ňom takmer sto ľudí. Súťažiaci hrali o atraktívne ceny a putovný pohár, kde celková hodnota cien bola cez 500 eur. V budúcnosti budeme s turnajom určite pokračovať a ďalší ročník plánujeme rozšíriť o populárne hry, akými je napríklad League of Legends a Trackmania Nations," uviedol Tomáš Bodnár, vedúci PR v študentskej organizácií YNet.

"Pôvodne som nečakal, že sa do DOTA 2 prihlási toľko tímov. Prišiel som len s kamarátom, a tak sme sa pridali do tímu k ďalším odvážlivcom. Hralo sa mi celkom dobre, organizačne bolo podujatie v poriadku. Možno by bolo potrebné vyriešiť čakanie na zápasy, ale ten čas som si vyplnil pozeraním live streamu ostatných hier," uviedol jeden zo súťažiacich v hre DOTA 2, Dávid Kubanda.

Ynet je občianske združenie, ktoré vzniklo za účelom, aby spojilo ľudí so spoločným záujmom, ktorým je budovanie a zveľaďovanie intranetovej siete na študentskom domove Mladosť. Na jeho počiatku stála hŕstka nadšencov, ktorí sa na úkor vlastných prostriedkov snažili vytvoriť intranetovú sieť. Neskôr snaženiu dali aj právny charakter a legalizovali svoju činnosť. A preto vznikol nápad založiť občianske združenie. Momentálne sa organizácia rozšírila na štyri internáty STU.

Akcie na Mlynoch je združenie, ktoré sa venuje organizácií akcií pre študentov a návštevníkov Mlynskej Doliny. Svoju činnosť propagujú cez sociálnu sieť Facebook.

Študentský Parlament EaI (Elektrotechnikov a Informatikov) je občianskym združením, ktorého počiatky sa spájajú so zmenou vládneho režimu v 90. rokoch. Presadzuje záujmy, propaguje a ochraňuje práva študentov FEI STU, predkladá ich požiadavky v samosprávnych orgánoch FEI STU, poskytuje študentom informácie o pripravovaných aktivitách, napomáha riešeniu študijných a sociálnych problémov týchto študentov. Organizuje spoločenské, športové, kultúrne a vzdelávacie akcie, spolupracuje s univerzitami, pracoviskami, združeniami, nadáciami a štátnymi orgánmi, aby sa efektívnejšie plnili ciele združenia.

Svet IT je technologický portál, ktorý prináša denne aktualizované informácie, zaujímavosti, postrehy a videá zo sveta vedy, techniky a informačných technológií.

Pôvodný článok: http://skolskyservis.teraz.sk/volny-cas/turnaj-pocitacovych-hier/9341-clanok.html

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho