Vyhľadávanie

Študenti v Bratislave zorganizovali herný turnaj v počítačových hrách

Uverejnené dňa 12.3.2014 na www.svet-it.sk

Študenti a návštevníci Mlynskej Doliny si v sobotu 8.3.2014 mohli zmerať svoje sily v hraní počítačových hier. 

Študenti a návštevníci Mlynskej Doliny si v sobotu 8.3.2014 mohli zmerať svoje sily v hraní počítačových hier. Nultý ročník herného turnaja Y-Games zastrešovaný študentskou organizáciou YNet, v spolupráci so Študentským parlamentom (ŠPEaI), Akcie na Mlynoch a portálom Svet IT, ponúkal možnosť zahrať si niektorú z populárnych hier, akými sú napríklad: Counter Strike, Fifa 2014 (PS3), Fifa 2011 (PC), DOTA 2 či Warcraft 3.

Úspešní hráči si odniesli vecné ceny v celkovej hodnote za viac ako 500 eur. Hráči výherného týmu v Counter Strike 1.6 si taktiež odniesli digitálnu verziu novšej verzie, Global Offensive. Všetci zúčastnení mali taktiež možnosť vyhrať tričká či netbook, kde sa po skončení turnaja uskutočnila tombola.

“Nultý ročník herného turnaja záujmom ľudí prevýšil naše očakávania, čo nás veľmi potešilo. Zúčastnilo sa na ňom takmer 100 ľudí. Súťažiaci mali možnosť hrať o atraktívne ceny a putovný pohár, kde celková hodnota cien bola cez 500 eur. V budúcnosti budeme s turnajom určite pokračovať a ďalší ročník plánujeme rozšíriť o populárne hry, akými je napríklad League of Legends a Trackmania Nations,” uviedol Tomáš Bodnár, vedúci PR v študentskej organizácií YNet.

“Pôvodne som nečakal, že sa do DOTA 2 prihlási toľko týmov. Prišiel som len s kamarátom, a tak sme sa pridali do týmu k ďalším odvážlivcom. Hralo sa mi celkom dobre, organizačne bolo podujatie v poriadku. Možno by bolo potrebné kúsok poriešiť čakanie na zápasy, ale ten čas som si vyplnil pozeraním live streamu ostatných hier,” uviedol jeden zo súťažiacich v hre DOTA 2, Dávid Kubanda.

Svet IT je partnerom a sponzorom turnaja Y-Games 2014.

Pôvodný článok: http://www.svet-it.sk/2014/03/studenti-v-bratislave-zorganizovali-herny-turnaj-v-pocitacovych-hrach/

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho