Vyhľadávanie

Nová študovňa s projektorom a kávou

Tiež ste sa už zamýšľali nad tým, že prostredie izby internátu nie je vždy tým najlepším miestom pre učenie? Okrem toho, že životný priestor je dosť obmedzený, ešte musíte často prežiť hlasnú hudbu alebo večerné párty vašich susedov. Ak teda premýšľate, kde na Mladosti nájsť kľudné miestečko, určite čítajte ďalej.

Ynet na Mladosti v blízkej dobe otvára novú zrekonštruovanú študovňu v priestoroch bývalého Azetu. Kto by nevedel, je to na bloku C1 vľavo, ako je ping-pongový stôl dozadu a hore po schodoch. Ak si niekto myslí, že ide len o ďalšiu miestnosť plnú starých stolov a drevených stoličiek, od ktorých akurát tak bolia obidve polky, je na omyle. Ale všetko pekne poporiadku.

Pri vstupe, ako prvé na vás bude čakať schodisko osvietené dvoma LED pásmi. Na poschodí sa nachádzajú 4 miestnosti – samotná študovňa, miestnosť pre co-working, kuchynka a, samozrejme, WC, aby ste nemuseli bežať šprint na 100 metrov, keď to na vás príde. Samotná študovňa je rozdelená na 2 miestnosti. V jednej sa nachádza 18 ručne robených stolov, pri každom máte k dispozícii 2 elektrické zásuvky. Okrem toho tiež udrie do očí obrovská tabuľa, ktorá sa ťahá popri stene a bude slúžiť na písanie, ako inak všakže. Keď prejdete cez študov- ňu, dostanete sa do zasadačky, tu sa nachádza projektor (áno, čítate dobre), stôl s cca 8 miestami a ďalšia tabuľa, popred ktorú sa dá stiahnuť plátno. Obidve tabule sú skleno biele. Navyše steny aj podlaha sú z dreva, čo budí hneď pri vstupe dojem pokojnej atmosféry.

Co-working miestnosť, oficiálne nazývaná Ybase, sa nachádza vo vedľajších dverách. Asi si vravíte, čo to tá co-working miestnosť vlastne je? Ako už z názvu vyplýva, ide o miestnosť, kde budú študenti môcť spolu pracovať na zadaniach, prípadne, ak by chceli rozbiehať nejaké start-upy, bude možnosť si tu rezervovať nejaké stoly. Nachá- dza sa tu 20 monitorov, stačí si len priniesť vlastný comp a idete. Vzadu sa nachádza ďalšia zasadačka, taktiež vybavená projektorom.

Na čo však netreba zabúdať, je kuchynka. Tu na vás bude čakať kávovar za dobrovolný poplatok, chladnička, mikrovlnka a dokonca sa uvažuje aj nad pípou na kofolu za taktiež dobrovoľný príspevok. Hneď vedľa kuchynky sa nachádza WC. Na zatiaľ neznámu lokalitu sa navyše umiestni tlačiareň, tlačenie bude taktiež za poplatok.

Vstupy do jednotlivých miestností budú realizované pomocou terminálov, ktoré si hardwarovo aj softvérovo navrhli a zostrojili Yneťáci. Ide o tie isté terminály ako do NetLab-u, čiže ak máte vstup do jedného, máte vstup aj do druhého... dobré však? Vstupy sa budú vybavovať u registrátorov a fungovať cez ISIC.

Treba spomenúť, že samotnú rekonštrukciu začal vtedajší predseda Ynetu Andrej Coplák v spolupráci s architektmi S6K. A človek, ktorý to všetko dotiahol do úspešného konca – Marek Vavrica. Samotné priestory sa v súčasnej dobe ešte dokončujú, oficiálne otvorenie je naplánované na 15. decembra, tak ostaňme optimistický a dúfajme, že to stihnú. 

Pôvodný článok, strana 13. v pdf:  http://okocasopis.sk/download/rocnik2015(2)/OKO-04-2015_web.pdf

Copyright © 2016 | Ynet
design by musho